Moment ostatniego pożegnania zapada w pamięć jego uczestników na wiele nieraz lat. To bardzo delikatne chwile, dlatego tak ważnym jest, aby zapewnić w tych niełatwych momentach rodzinie i znajomym odpowiednie warunki na to spotkanie ze Zmarłym przed ostatecznym z nim rozstaniem.

Zakład Pogrzebowy Kalla w Nowym Dworze Mazowieckim, chcąc umożliwić przeżycie tych ostatnich chwil z Najbliższym Zmarłym w podniosłej, a jednocześnie kameralnej atmosferze, posiada klimatyzowaną kaplicę przedpogrzebową, w której rodzina, przyjaciele i znajomi mogą pożegnać się bez pośpiechu z Bliską im Osobą.

Takie miejsce jest ważne z wielu względów – między innymi dlatego, że stanowi alternatywę dla ostatniego pożegnania w domu albo w placówce leczniczej – oferując warunki godne i pełne szacunku dla Zmarłego i jego rodziny. Na życzenie klientów istnieje możliwość zaproszenia odpowiedniej osoby, która poprowadzi modlitwę za Zmarłego.

Kaplica Zakładu Pogrzebowego Kalla w Nowym Dworze Mazowieckim jest miejscem, w którym mogą odbywać się ceremonie świeckie jak i wyznaniowe. Każdorazowo staramy się odpowiednio przygotować to miejsce przy wykorzystaniu odpowiednich dekoracji, świec czy kwiatów lub ustawiając w pobliżu trumny fotografię Osoby Zmarłej.