Śmierć jest bolesnym doświadczeniem i najczęściej pojawia się, gdy nie tylko nie jesteśmy przygotowanie na czyjeś odejście, ale także gdy nie wiemy, jak w takiej sytuacji się zachować. Wtedy najczęściej pojawia się szereg pytań i wątpliwości, jak postąpić – i podjąć odpowiednie działania związane z organizacją uroczystości.

Zakład Pogrzebowy Kalla w Nowym Dworze Mazowieckim, pragnąc służyć Państwu pomocą w tych trudnych momentach, podjął się przygotowania poniższego krótkiego poradnika.

Gdy zgon następuje w domu:

Pierwszą czynnością, jaką powinno się wykonać, jest wezwanie lekarza pogotowia lub opiekującego się osobą zmarłą w ostatnim miesiącu przed śmiercią. Lekarz po przyjeździe wystawia protokół lub kartę zgonu. Karta zgonu może zawierać w sobie przyczynę śmierci i jest niezbędna do uzyskania skróconego aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Po wystawieniu dokumentów następuje przewóz zwłok zmarłego do chłodni.

Decydując się na skorzystanie z usług Zakładu Pogrzebowego Kalla z Nowego Dworu Mazowieckiego zapewniamy całodobową dyspozycyjność w tym względzie przez 7 dni w tygodniu. Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem 730 691 550 i gwarantujemy sprawny dojazd we wskazane miejsce.

Nasi pracownicy wytłumaczą Państwu zasady postępowania i otoczą ciało Zmarłego należytym szacunkiem i troską. Wyjaśnią również wszelkie kwestie związane z organizacją uroczystości pogrzebowej i przedstawią niezbędne rozwiązania w zależności od potrzeb. Pomogą też w formalnościach, które należy załatwić we wszystkich instytucjach.

Gdy zgon następuje w szpitalu, domu opieki bądź hospicjum:

W powyższych placówkach kartę zgonu wypełnia lekarz w niej zatrudniony i opiekujący się chorym. Po jej otrzymaniu trzeba się z nią udać do zakładu pogrzebowego.

Jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszych usług zapewniamy kompleksowe przygotowanie uroczystości pogrzebowej. Wszystkie informacje uzyskają Państwo pod numerem 730 691 550 24h/7 w tygodniu.

Gdy zgon następuje w wyniku wypadku lub w innych nieszczęśliwych okolicznościach:

Jeśli śmierć nastąpiła w wyniku wypadku lub istnieją podejrzenia o popełnieniu przestępstwa oprócz wydania karty zgonu niezbędne jest także zezwolenie prokuratora. Ma to związek z tym, że ciało osoby zmarłej w miejscu publicznym zawsze przewożone są do zakładu medycyny sądowej.

Transport i wszelkie kwestie techniczne oraz jego opłacenie pokrywa prokuratura. Ważne! Podmiot dokonujący takiego przewozu nie może pobierać opłat od rodziny.

Po dokonaniu wszelkich niezbędnych czynności i ustaleń prokuratura zobowiązana jest do wystawienia niezbędnych dokumentów w tym zezwolenia na pochówek. Po ich otrzymaniu decyzja o wyborze zakładu pogrzebowego należy do rodziny.

Służymy pomocą i radą we wszelkich niejasnych kwestiach. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i chętnie opowiemy na wszelkie pytania.

Jesteśmy po to by służyć radą pomocą i wsparciem w tych trudnych chwilach.