W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA ŚMIERCI BLISKIEJ OSOBY, NALEŻY PODJĄĆ OKREŚLONE CZYNNOŚCI I DZIAŁANIA

Gdy zgon miał miejsce w domu:

Należy wezwać lekarza pogotowia bądź lekarza, który opiekował się zmarłą osobą – wystawia on protokół zgonu lub też kartę zgonu. Drugi z tych dokumentów określa przyczynę śmierci oraz jest konieczny do uzyskania skróconego aktu zgonu w USC. Następnie następuje przewóz ciała zmarłej osoby do chłodni. Zajmuje się tym Zakład Pogrzebowy „KALLA” w tej kwestii jesteśmy do Państwa dyspozycji całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy zadzwonićpod numer telefonu 730-691-550, a nasi pracownicy przyjadą we wskazane miejsce. Oprócz przewozu osoby zmarłej, wyjaśnią oni Państwu wszelkie wątpliwości powiązane z organizowaniem pogrzebu, zaprezentują możliwe rozwiązania. Zająć się mogą także formalnościami koniecznymi do załatwienia w stosownych instytucjach oraz urzędach.

Jeśli szpital/dom opieki/hospicjum stanowi miejsce zgonu:

Opiekujący się zmarłą osobą lekarz sporządza kartę zgonu. Z dokumentem tym trzeba udać się do zakładu pogrzebowego, który zajmie się wszelkimi działaniami, jakie związane są z organizacją pogrzebu.

Gdy przyczyną zgonu jest wypadek:

W sytuacji śmierci na skutek wypadku lub też jeśli są podejrzenia, że zgon nastąpił na skutek przestępstwa, do przeprowadzania pochówku, oprócz karty zgonu, niezbędne jest posiadanie zezwolenia prokuratora. Dzieje się tak dlatego, gdyż zwłoki osoby zmarłej bądź zabitej w miejscu publicznym przewożone są do zakładu medycyny sądowej, aby tam ustalić przyczynę śmierci. Przewozem pod względem technicznym, jak również w kwestii jego opłacenia, zajmuje się prokuratura (przewoźnicy nie pobierają żadnych opłat od rodziny zmarłej osoby!). Po otrzymaniu powyżej wymienionych dokumentów, decyzja o wyborze firmy pogrzebowej, która zajmie się organizacją pochówku, zależy tylko od bliskich zmarłej osoby.

ABY OTRZYMAĆ AKT ZGONU potrzebne są takie dokumenty jak:

  • Karta zgonu, którą wystawił lekarz
  • Dowód osobisty osoby zmarłej lub paszport (jeśli taki posiada).
 

ABY OTRZYMAĆ ZASIŁEK POGRZEBOWY ZUS/KRUS/WBE należy dostarczyć:

  • Akt zgonu
  • Legitymacje ubezpieczeniową osoby zmarłej – wydaną przez KRUS bądź ZUS
  • Faktury za usługi pogrzebowe wystawione przez realizujące je zakład pogrzebowy
  • Dowód osobisty członka rodziny

Dlaczego warto nas wybrać?

Zaklad pogrzebowy ndm
  • Kompleksowo. Świadczone przez nas wielowymiarowe usługi pogrzebowe odbywają się na terenie całej Polski.
  • Całodobowo. Dyżur pozwala nam na natychmiastową i kompetentną pomoc w trudnych dla Państwa chwilach.
  • Profesjonalnie. Solidnie zajmiemy się organizacją ceremonii pogrzebowej i pomożemy dopełnić wszelkich formalności.

Kalla - solidnie, godnie z szacunkiem

Zaklad pogrzebowy ndm