Zakroczym jest miastem położonym w województwie mazowieckim, na prawym brzegu Wisły. Liczba jego mieszkańców waha się w okolicach 3 tysięcy osób.

Zakroczym, jako miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego założone w XV wieku, znajduje się na historycznym szlaku handlowym – a obecnie na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych, łączących Strzelno z Siemiatyczami oraz Gdańsk z Małopolską. W czasie II Wojny Światowej Zakroczym został zniszczony w 78%, zachowały się jednak niektóre zabytki. Wśród nich należy wymienić gotycki kościół parafii pw. Podwyższenia Krzyża, barokowy kościół i klasztor oo. Kapucynów, grodzisko „Czubajka” (z XI wieku) oraz Fort nr 1 Zakroczym.

Mieszkańcy Zakroczymia znajdują swoje miejsce spoczynku na cmentarzu parafialnym przy ul. Honorata Koźmińskiego. W mieście istnieje też cmentarz żydowski, ale do obecnych czasów nie zachowały się żadne nagrobki.

Smoszewo – także należące do gminy Zakroczym – jest jednocześnie siedzibą parafii pw. Świętego Mateusza. Nieopodal kościoła parafialnego znajduje się cmentarz, którego administratorem jest parafia, na którym pochowane są osoby ze Smoszewa i okolic.

Usługi pogrzebowe Zakroczym, Smoszewo

Pracownicy Zakładu Pogrzebowego Kalla z Nowego Dworu Mazowieckiego pozostają przez całą dobę do dyspozycji mieszkańców zarówno Zakroczymia, jak i Smoszewa – gotowi do pomocy im w organizacji pogrzebów zarówno w formie tradycyjnej, jak i kremacyjnej. Firma zapewnia pełen wachlarz usług pogrzebowych, łącznie z całodobową eksportacją zmarłych oraz przewozem zwłok na dalsze odległości, a także z oprawą pogrzebu.

Zakład Pogrzebowy Kalla to wsparcie dla mieszkańców w Zakroczymiu oraz Smoszewie:

  • przygotowanie ceremonii żałobnych
  • czuwania przy zmarłym we własnej kaplicy
  • wieńce, wiązanki i inne formy florystyczne – własna kwiaciarnia
  • szeroki wybór akcesoriów pogrzebowych – wiele wzorów i kolorów
  • całodobowe usługi przewozu zmarłych – w tym eksportacje
  • transmisje uroczystości żałobnych (pogrzeby online)
  • e-Nekrologi – informacje o śmierci i pogrzebie
zakład pogrzebowy Zakroczym