Czosnów to miejscowość w województwie mazowieckim, będąca siedzibą gminy o tej samej nazwie. Miejscowość ta leży przy drodze krajowej nr 7 z Warszawy do Gdańska: między Łomiankami a Nowym Dworem Mazowieckim. Odległość Czosnowa od centrum Stolicy wynosi niecałe 30 km, a komunikację zapewniają pojazdy stołecznej komunikacji miejskiej.

Na terenie gminy Czosnów znajduje się miejsce pamięci narodowej – cmentarz w Palmirach, gdzie spoczywa około 2 tysiące Polaków, którzy zostali zamordowani przez Niemców podczas II Wojny Światowej. Cmentarz w Palmirach leży na administracyjnym terenie parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Łomnej, gdzie jest także cmentarz parafialny. Parafia ta zarządza także cmentarzem przy ul. Jana Kochanowskiego w Łomnej, na którym pochowanych jest wiele osób zasłużonych dla tej ziemi i z nią związanych. Łomna zamieszkiwana jest przez niespełna 1000 mieszkańców, z których większość zawodowo związanych jest ze Stolicą.

Rozwój tego regionu przez kilkadziesiąt lat – w XIX wieku – wspierany był aktywnie między innymi dzięki zaangażowaniu menonitów, którzy przybyli z Holandii i osiedlili się w miejscowości Cząstków Mazowiecki. Ślady ich obecności – choćby takie, jak cmentarz na którym byli chowani – powoli się zacierają. Obecnie w Cząstkowie Mazowieckim znajduje się Zespół Szkół Publicznych oraz parafia.

Usługi pogrzebowe Czosnów, Łomna, Cząstków Mazowiecki

Bliskość Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie swoje biuro ma Zakład Pogrzebowy Kalla sprawia, że mieszkańcy Czosnowa, Cząstkowa Mazowieckiego oraz Łomnej w przypadku śmierci osoby bliskiej chętnie korzystają z usług pogrzebowych świadczonych przez tę firmę. Jest ona znana na tym terenie ze swojej rzetelności oraz dyspozycyjności względem wszystkich, którzy potrzebują fachowego wsparcia w organizacji ceremonii żałobnych.

Zakład Pogrzebowy Kalla Czosnów, Łomna, Cząstków Mazowiecki zapewnia m.in.:

  • pogrzeby tradycyjne z trumną
  • pogrzeby kremacyjne z urną
  • czuwanie przy zmarłym we własnej kaplicy
  • możliwość zamówienia kwiatów na pogrzeb – własna kwiaciarnia, doświadczeni floryści
  • bogaty asortyment akcesoriów pogrzebowych
  • przewóz zmarłych – całodobowo (w tym eksportacje z miejsca zgonu do chłodni)
  • transmisje pogrzebów online w czasie rzeczywistym
  • tworzenie e-Nekrologów
zakład pogrzebowy Cząstków Mazowiecki