Kremacja to forma pochówku, o którą w ostatnich latach coraz częściej pytają Klienci i którą wybierają, rezygnując z pochówku tradycyjnego z trumną na rzecz kremacyjnego z urną. Należy pamiętać, że zawsze powinna być to indywidualna decyzja, najlepiej podjęta jeszcze za życia przez Zmarłego lub później przez jego najbliższych na podstawie rozmów ze Zmarłym.

Wśród argumentów przywoływanych w rozmowach osób decydujących się na wybór kremacji, jest fakt, że zmniejsza się nieustannie liczba miejsc pochówku w województwie mazowieckim, ale i w całej Polsce – a rodzinie zmarłego zależy, aby poszczególni krewni mogli spoczywać możliwie na jednym cmentarzu. Urna z prochami może być złożona zarówno w tradycyjnym grobie jak i kolumbariach lub rodzinnych grobowcach – może być też dochowana do grobów już istniejących. Dla innych osób decydujących się na kremację kluczowa może być kwestia ekologii, etyki lub po prostu osobistych przekonań.

Zakład pogrzebowy Kalla z Nowego Dworu Mazowieckiego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich Klientów, oferuje przygotowanie uroczystości pogrzebowych z uprzednią kremacją – wraz z zapewnieniem dopełnienia wszystkich formalności. Nasi pracownicy to specjaliści, dysponujący odpowiednią wiedzą, i w razie potrzeby służą pomocą w załatwieniu wszelkich kwestii związanych z dokumentami niezbędnymi do przygotowania kremacji.

Kalla w Nowym Dworze Mazowieckim stara się służyć Państwu radą i wsparciem. Wszystkie kwestie staramy się rozwiązywać na bieżąco i uczynić wszystko, aby przygotowana uroczystość żałobna spełniała wszystkie oczekiwania i potrzeby naszych Klientów.

W razie jakichkolwiek niejasności czy wątpliwości związanych z kremacją zachęcamy do kontaktu pod numerem 730 691 550, pod którym nasi pracownicy 24 godziny na dobę odpowiedzą na każde pytanie.