Kroczewo jest miejscowością województwa mazowieckiego z wielowiekową, niezwykle ciekawą historią, związaną w dużej mierze z walkami o niepodległość Polski w czasie II Wojny Światowej. Już przed jej wybuchem w Kroczewie znajdowało się – jedno z trzech – lotnisk polowych, z których korzystało najpierw Wojsko Polskie, a następnie, choć w innej lokalizacji, wojska niemieckie. Lotnisko to powtórnie wróciło do służby w Wojsku Polskim w roku 1945 i było używane w celach wojskowych do początku XXI wieku.

Wśród zabytków, z których Kroczewo jest dumne wyróżnić należy zespół pałacowo-parkowy, kościół parafii pw. Św. Jana Chrzciciela oraz cmentarz parafialny, na którym chowano kolejne pokolenia mieszkańców tej i okolicznych miejscowości. Na cmentarzu tym znajduje się wiele zabytkowych nagrobków, datowanych na XIX wiek.

Zakład pogrzebowy Kamienica

Kamienica – miejscowość sąsiadująca z Kroczewem – to także miejscowość o wielowiekowej historii. Pod koniec XX wieku jej dalszą historię – niejako równoległą do tego rzeczywistego – pisało nie tylko życie, ale także scenarzyści, bowiem to właśnie m.in. Kamienica, jako miejsce akcji, często wspominana była w serialu telewizyjnym „Złotopolscy”

Usługi pogrzebowe Kroczewo, Kamienica

Mieszkańcy Kroczewa oraz pobliskiej Kamienicy znają dobrze i cenią Zakład Pogrzebowy Kalla, który – korzystając z mobilnego biura – organizuje uroczystości żałobne na miejscowym cmentarzu. Troska o przygotowanie godnych ceremonii pogrzebowych obejmuje wszystkie kwestie z tym związane – i obejmuje również transport zmarłych realizowany, jeśli jest taka konieczność, na terenie całego Mazowsza.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 730 691 550.

Zakład Pogrzebowy Kalla świadczy następujące usługi w Kroczewie i okolicach to m.in.:

  • organizacja ceremonii żałobnych w formie tradycyjnej i kremacyjnej
  • własna kaplica
  • własna kwiaciarnia – możliwość przygotowania kwiatów na pogrzeb
  • akcesoria pogrzebowe – odpowiednie do każdego rodzaju pogrzebu
  • eksportacje zmarłych oraz usługi przewozu zmarłych
  • transmisje pogrzebu online
  • tworzenie e-Nekrologów
zakład pogrzebowy Kroczewo